Najnovšie príspevky

Impregnácia a lazúra - dokonalé duo pre všetky drevené povrchy v exteriéri

Zelená oáza - záhrada - je najmä v stresujúcom každodennom živote pre mnohých domáce útočisko so špeciálnym relaxačným faktorom. Útulná záhrada ponúka nepredstaviteľné možnosti - a to bez veľkej námahy. Slnko, dážď a vlhkosť si však od nej vyžadujú veľa - najmä od jej drevených konštrukcií, ako sú ploty, zásteny, presahy nad strechou a záhradné prístrešky. So SAICOS Lazúrou na drevo v kombinácii so SAICOS Univerzálnou impregnáciou dreva sú záhradné drevené predmety chránené pred vetrom a poveternostnými vplyvmi.

SAICOS Lazúra na drevo

Leto skončilo, prišla jeseň. Po každej sezóne zostávajú na drevenom záhradnom domčeku, plote a drevenej terase viditeľné stopy, keď sú trvalo vystavené poveternostným vplyvom. Hoci má vintage vzhľad isté čaro a mnoho milovníkov, tí, ktorí chcú zachovať prirodzený vzhľad záhradných drevín, by mali siahnuť po SAICOS Lazúre na drevo. Prírodné oleje prenikajú hlboko do vlákien dreva a chránia tak pred poveternostnými vplyvmi a vlhkosťou. Zároveň zachovávajú priedušnosť, a tým aj stabilnú reguláciu vlhkosti povrchu. Optimálne sa tak zabraňuje napadnutiu dreva plesňami a hubami, ku ktorému dochádza najmä na jeseň.

SAICOS Lazúra na drevo je dostupná v 16 transparentných farbách a v bezfarebnej verzii. Vysokokvalitné pigmenty farebnej lazúry na drevo zabezpečujú obzvlášť vysokú odolnosť voči UV žiareniu a vynikajúcu farebnú stálosť.

Vďaka svojej odolnosti voči zlepovaniu je SAICOS Lazúra na drevo ideálna aj na nový náter drevených okien a dverí.

A ďalšie plus: náter sa ľahko nanáša a je veľmi úsporný. Pri renovácii nie sú so SAICOS Lazúrou na drevo potrebné žiadne špeciálne prípravné práce, a to ani po mnohých rokoch. Na očistený povrch stačí naniesť nový náter - a hotovo!

SAICOS Univerzálna impregnácia dreva

Impregnácia je nevyhnutná najmä vo vonkajších priestoroch. SAICOS Univerzálna impregnácia poskytuje záhradnému drevu potrebné opratrenie na ochranu pred vlhkosťou a vplyvmi počasia. Táto univerzálna impregnácia však odoláva nielen vetru a poveternostným vplyvom: SAICOS Univerzálna impregnácia je rovnako účinná proti modraniu, hnilobe a drevokaznému hmyzu. Okrem toho znižuje napúčanie a zmršťovanie dreva. Po nanesení jednej vrstvy s krátkym časom schnutia 4 - 6 hodín je možné okamžite naniesť finálnu vrstvu. Vďaka svojmu inteligentnému zloženiu sa SAICOS Univerzálna impregnácia môže používať pod všetky nátery na báze vody, ako aj oleja.

V kombinácii so SAICOS Univerzálnou impregnáciou je SAICOS Lazúra na drevo optimálnym náterom pre všetko drevo v exteriéri. Ploty, zásteny, altánky, záhradné prístrešky atď. tak zostanú krásne ako v prvý deň, a to nielen koncom leta, ale aj v nadchádzajúcom tmavom období, napriek slnku, vlhkosti a chladu.

PÁČI SA VÁM TENTO ČLÁNOK? ZDIEĽAJTE HO S PRIATEĽMI!

facebook.svg email.svg whatsapp.svg sms.svg facebook_messenger.svg link.svg

Ilustračné foto: Ideálna kombinácia pre všetky záhradné drevené prvky: SAICOS Univerzálna impregnácia a SAICOS Lazúra na drevo.

Foto © ninamalyna/123rf.com

Publikované v: Nátery na drevo

Napíšte komentár